Izlet u Slavonski Brod na Dane Ivane Brlić-Mažuranić

Jučer, 18. travnja 2024. godine obilježila se 150. godišnjicu rođenja Ivane Brlić-Mažuranić, koja je svojim bajkovitim likovima nadahnjivala generacije i generacije. Tom prigodom, učenici 2., 3. i 4. razreda iz naše Centralne škole, učenici 1. razreda iz naše dislocirane zgrade te učenici iz Područne škole Rajevo Selo zajedno sa svojim učiteljicama posjetili su Slavonski Brod.
Polazak je bio u ranim jutarnjim satima, a u Slavonski Brod stigli su oko 9 sati, gdje ih je dočekao lokalni vodič. U pratnji vodiča posjetili su Muzej Brodskog Posavlja, posvećen baštini Ivane Brlić-Mažuranić koja je dio nasljeđa Zore i Aleksandra Milčića. Stručno vodstvo muzejskim eksponatima oživjelo je svijet bajki pred njihovim očima. Zatim su krenuli prema kući Ivane Brlić-Mažuranić gdje su imali priliku istražiti interpretacijski centar posvećen njezinom životu i djelu.
Nakon obilaska kuće, uživali su u šetnji korzom u sklopu manifestacije "Likovi iz bajke", gdje su se susreli s nekim od omiljenih likova iz njezinih priča. Zatim su posjetili Tvrđavu Brod, impozantan spomenik vojne fortifikacijske arhitekture 18. stoljeća u jugoistočnoj Europi.
Uslijedio je ručak u restoranu McDonald's, gdje su se okrijepili prije nastavka avanture. Nakon toga, posljednja postaja bila je posjet Colosseum Cityju i projekcija filma "Kung Fu Panda 4" u Cinestaru.
Svi su se sretno vratili kući oko 19 sati, bogatiji za nova iskustva i dojmove s izleta u svijet mašte i avanture.

objavio: Anita Tufekčić   datum: 19. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »