Početak projekta Naša mala knjižnica u 1. a razredu

Osnovna škola „Antun i Stjepan Radić“ Gunja četvrtu godinu zaredom se uključila u projekt „Naša mala knjižnica“ koji provodi nakladnička kuća „Ibis grafika“. Koordinatorice projekta u školi su školska knjižničarka dr. sc. Anita Tufekčić i učiteljica 1.a razreda Jelena Cvijović.
Došlo je vrijeme da se ponovno družimo s novim slikovnicama i autorima iz bližih, ali i jako dalekih zemalja.
Pred nama su zanimljivi i nadasve neobični likovi: jež kojemu nedostaju zagrljaji, nesretni kralj s tisuću ptica te plava patka i krokodil koji je izgubio mamu samo su neki od likova koji će vas povesti na put mašte i neizvjesnih događaja. Bit ćete očarani morem i morskom ljubavlju prema svemu što u njemu živi, moći ćete prošetati i nevidljivom kućom koju će vam pomoći stvoriti djevojčica Kala. Medvjedica Bruna pokazat će vam kako se vole borovnice.
Također, srest ćemo neke već poznate, ali i neke potpuno nove autore i ilustratore. Družit ćemo se s roditeljima, bakama, djedovima, morem, patkama, šumskim stvorenjima i mnogim drugim zanimljivim stvorenjima koja će nas provesti kroz zadatke u Kreativnim bilježnicama.
Autorska ekipa ovih kreativnih zadataka dolazi iz nakladničke kuće „Ibis grafika“ koju potpisuju Iva Šalaman, Danijela Varga i Ana Vujasić.
Ove školske godine očekuje nas mnogo zanimljivih knjiga i lijepih događanja. Veselimo se našim zajedničkim radovima koje ćemo provesti s učenicima kroz ovaj projekt.

nmk_gunja.jpg (168.80 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 9. 11. 2022.

« Svibanj 2024 »