Projekt "Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost"

Naša škola i ove školske godine sudjeluju u projektu "Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost". Ove školske godine tema je ZNAK a naglasak će biti na filmskoj montaži. Projekt “Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost” po drugi puta će se provoditi, ovaj puta u proširenom izdanju. Projekt je financiran sredstvima MZO-a u vrijednosti 150 000 kuna. Udruga Klikeraj u suradnji s osnovnim školama diljem Slavonije ponovno će se pozabaviti darovitim učenicima i vještinama kreativnog mišljena, a ove školske godine i projektnim učenjem,i kreativnim rješavanjem problema u domenama. Ponovno nas očekuju igra, edukacije za učitelje i stručne suradnike, radionice za učenike, škole kreativnosti i razmjenjivanje iskustava i ideja.

Voditeljima i njihovim darovitim učenicima biti će ponuđene sljedeće edukacije: Zarolaj klikere, Identifikacija darovitosti u školi, Projektno učenje, Filmska montaža i PBL: primjeri dobre prakse.

Škole partneri osim naše  OŠ „Antun i Stjepan Radić“ Gunja su: OŠ Bratoljuba Klaića, Bizovac, OŠ “Josipa Antuna Ćolnića”, Đakovo,  OŠ „Dr. Stjepan Ilijašević“, Oriovac, OŠ Josipa Kozarca, Semeljci, OŠ „Hugo Badalić“, Slavonski Brod, OŠ Stjepana Cvrkovića, Stari Mikanovci, OŠ „Ivana Brlić Mažuranić“, Strizivojna, OŠ “Vođinci”, Vođinci OŠ „Mitnica“, Vukovar, OŠ „Antun Mihanović“, Osijek, OŠ „Ljudevit Gaj“, Osijek, OŠ Višnjevac, Višnjevac, OŠ Vladimira Nazora, Vinkovci, OŠ Julija Benešića, Ilok, OŠ Frana Krste Frankopana, Osijek, OŠ Matije Petra Katančića, Valpovo, OŠ “Dr.Franjo Tuđman”, Beli Manastir, OŠ “August Cesarec”, Ivankovo, OŠ “Tin Ujević”, Osijek, OŠ Zrinskih, Nuštar, OŠ Ane Katarine Zrinske, Retkovci i OŠ “Dragutin Tadijanović”, Vukovar.

Koordinator projekta u našoj školi je defektologinja Snježana Barić u suradnji sa školskom knjižničarkom dr. sc. Anitom Tufekčić i nastavnikom matematike Darkom Perić.

objavio: Anita Tufekčić   datum: 8. 11. 2022.

« Svibanj 2024 »