Projekt Valentinovo u PŠ Rajevo Selo

Projektni dan učiteljice su započele Igrom asocijacija. Zadatak je učenika bio otkrivanjem polja (asocijacija) pogoditi temu projekta. Kroz ppt prezentaciju spoznali su najvažnije podatke o Danu zaljubljenih (što je Valentinovo, po kome je dobilo ime, kada slavimo Dan zaljubljenih, koji su simboli Valentinova, što možemo nekome pokloniti toga dana). Upoznali su se s poznatom ljubavnom pričom između Malene i Klepetana te su pogledali kratak video o spomenutim rodama. Potom je uslijedila igra Utrka za Valentinovo. Učenici su bili podijeljeni u dvije skupine (crveni Mickey Mouse i plavi Mickey Mouse). Svaka je skupina dobila 7 pitanja na koja je trebala odgovoriti. Pitanja su se odnosila na ono što su naučili o Valentinovu. Za svaki točan odgovor Mickey se pomicao po srcima. Cilj je igre bio postizanjem točnih odgovora dovesti Mickeyja do Minnie kako bi joj poklonio cvijeće za Valentinovo. Nakon igre učenici su nabrajali ljubavne riječi kojih su se mogli sjetiti. Potom su u oblačiće pisali ljubavne poruke, stihove i misli koje su zalijepili na plakat. Plakat su dodatno ukrasili srcima u kojima su bila napisana njihova imena. Sljedeća aktivnost bila je izrada čestitki. Na prednjoj strani čestitke trebao je biti jedan od simbola Valentinova (srce, ruže, Kupid). Unutar čestitke trebala je biti poruka, misao, stih o ljubavi ili prijateljstvu te potpis. Čestitke su si međusobno poklonili. Naučeno o Danu zaljubljenih ponovili su kroz wordwall (osmosmjerka i spajanje parova).

Voditeljice projekta Marina Vidaković & Dinka Buljević

v.jpg (274.40 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 14. 2. 2024.